Nová verze PHP 7.4

Nová verze PHP 7.4

Nová verze PHP 7.4. je tu. Respektive už od začátku prosince. Tahle verze je dalším důležitým mezníkem ve vývoji jazyka. Skvělá zpráva je, že framework Nette je na novou verzi důkladně připraven a plně s ní otestován. A pozor, týká se to nejen aktuální verze 3.0, ale i předchozí verze 2.4.

Nová verzenavíc přinesla hromadu zajímavých věcí – Typed Properties, Arrow Functions, Preload, FFI a pár dalších vylepšení. Sice přibyly i nějaké deprecations, ale typicky se týkají podivného chování, takže upgrade by měl být snadný.

Nicméně pro „běžného“ uživatele nebo vlastníka webových stránek je to úlně jedno 🙂

Co je PHP?

PHP je otevřený programovací jazyk, který běží na webovém serveru. Je jedním z nejoblíbenějších jazyků pro vývoj webu

Ovlivní mé webové stránky aktualizace PHP?

To záleží na způsobu, kterým jste svou webovou stránku vytvořili. Jsou-li vaše webové stránky vytvořené v HTML, jako v případě Website Builderu, nebude se jich aktualizace PHP týkat vůbec nijak.

Pokud je kód na vašem webu vytvořen v PHP a tento kód je kompatibilní s novou verzí PHP, bude váš web fungovat stejně nebo ještě lépe.

Pokud používáte neaktuální kód, který není podporován v novějších verzích PHP, bude na vašem webu docházet k chybám a může zcela přestat fungovat. To se může stát třeba tehdy, pokud jste neprovedli aktualizaci svého CMS na nejnovější verzi, nebo pokud máte webové stránky s vlastním kódem, pro který není připravena aktualizace. V takovém případě musíte aktualizovat kód, aby byl kompatibilní.

Co přináší aktualizace?

  • Lepší zabezpečení – Očividně hlavní důvod pro aktualizaci je zabezpečení. Novější verze lépe odolávají například hackerům, protože starší (neaktuální) kód již není podporován.
  • Rychlejší webové stránky – novější verze PHP jsou rychlejší. Stránky používající PHP 7.3 běží o 9 % rychleji než stránky používající PHP 7.2.
  • Nové funkce a vylepšení – Stejně jako u všech aktualizací nová verze obsahuje nové funkce a vylepšení procesů, například řešení chyb.