FAQs

Ač se snažíme dělat naše systém uživatelsky přívětivé a snadno pochopitelné může se čas od času stát, že si nemůžete vzpomenout co jak se zrovna teď dělá. Najdete zde obecné řešení. Pokud jste naši zákazníci, tak konkrétní řešení Vašeho problému najdete v klientské sekci.

Zavolejte nám

Máte problém, který potřebujete nutně vyřešit? Zavolejte nám  a dáme to společně dohromady.

+420 720 500 498

Napište nám

Nevíte si s něčím rady? Zkuzte se nejdříve podívat níže do sekce často kladené otázky. Pokud ani zde nenajdete odpověď na Vaši otázku, napište nám. Rádi Vám pomůžeme a poradíme.

Napište nám zprávu

Napište nám svoji otázku

Často kladené dotazy

Webhosting a registraci domény rádi zařídíme my za Vás, ale majitel jste vždy Vy, nebo osoba, kterou sami určíte. Řešili jsme několik případů, kdy si firma nechala vytvořit nové webové stránky a doména byla automaticky registrována na autora stránek. Problém bylo potom získat údaje k doméně a převést ji na správného majitele. Ale vždy jsme to dokázali.

Zkontrolujte prosím všechny zadávané údaje, zejména uživatelské jméno a heslo. Zkontrolujte zda nemáte zapnutý CapsLock. Pokud stahujete poštu pomocí některého emailového klienta (Outlook, Thunderbird nebo jiný) zkontrolujte údaje příchozí a odchozí pošty a nastavení portů následně:

  • Server příchozí pošty (IMAP/POP3) – nastavíme port 993/995
  • Použít tento typ šifrovaného připojení: SSL
  • Server pro odchozí poštu (SMTP) – nastavíme port 465
  • Dále Použít pro tento typ  šifrovaného připojení: SSL

NEBO

  • Server příchozí pošty (IMAP) – nastavíme port 143
  • Použít tento typ šifrovaného připojení: TLS / není-li k dispozici pak STARTTLS
  • Server pro odchozí poštu (SMTP) – nastavíme port 587
  • Dále Použít pro tento typ  šifrovaného připojení: TLS / není-li k dispozici pak STARTTLS

Konkrétní údaje pro příchozí a odchozí server najdete v klientské sekci nebo nám zavolejte a rádi Vám pomůžeme

SSL certifikát si můžete představit jako šifrovací klíč, který zašifruje všechny data odesílané od vás na server. Dešifrovat je může právě jen tento server. Zabezpečení webových stránek SSL certifikátem poznáte díky https: (místo běžného http:) v adresním řádku. Nejdůvěryhodnější zabezpečení dnes mají tzv. EV (Extended Validation) certifikáty. Poznáte je pomocí zeleného adresního řádku, tak jak má například SSLmarket.cz

Proč má smysl Váš web zabezpečit SSL certifikátem?

Všechny nejpoužívanější prohlížeče postupně začínají na nezabezpečené weby více a více upozorňovat. Do budoucna je velice pravděpodobné, že v rámci několika dalších let by mohlo dojít ke kompletnímu zablokování přístupů na nezabezpečené weby.

Nepředbíhejme ale běh událostí a vraťme se zpět do současnosti. Už nyní jsou nezabezpečené weby určitým způsobem penalizovány.

První faktor je psychologický. Návštěvník na webu uvidí informaci, že Vaše stránka není zabezpečená. To ho může odradit od další prohlídky Vaší internetové prezentace (na všech ostatních webech, které přes den navštívil bylo uvedeno, že jsou zabezpečené) a Vy tím přicházíte o potenciálního zákazníka.

Co se stane, když nebudu mít SSL certifikát?

Nemusíte se obávat, i bez zabezpečení zůstávají Vaše stránky nadále plně funkční. Hosté stále mohou procházet jednotlivé podsekce a vytvářet si rezervace nebo nakupovat jiné služby.

Negativa byla již uvedena výše. Ve zkratce se jedná o horší pozice ve vyhledávání, pro návštěvníky je web označen jako nedůvěryhodný a je zde riziko“odposlechnutí“ datové komunikace.

 

SSL certifikát Vám na Váš webhosting rádi zařídíme. Ceny se liší podle druhu certifikátu a doby, po kterou chcete certifikát vlastnit. Ceny se pohybují od 150 Kč.

Druhou, ještě důležitější věcí je vyhledávání. Google sám přiznává, že při zobrazování výsledků vyhledávání jsou weby na HTTPS (tedy s SSL certifikátem) zvýhodněny oproti nezabezpečeným webům

Zkontrolujte správnost zadávaných údajů (najdete je v emailu od nás nebo v klientské sekci). Zkontrolujte zda nemáte zapnutý CapsLock. Pokud i tak se Vám nedaří se přihlásit, nechte si zaslat heslo na Vás email.

V emailu stačí kliknout na odkaz, kde si nastavíte heslo nové. Pokud Vám žádný email nepřišel, kontaktujte nás.

Stává se Vám nebo někomu z vašeho okolí že se místo požadovaných stránek zobrazí erotický obsah? Může to mít několik důvodů. Jednoduše můžete mít zavirovaný počítač či telefon. Nebo stránky jsou napadeny malwarem. V obou případech nás kontaktujte. Webové stránky od nás pravidelně kontrolujeme a aktualizujeme všechny systémy, takže by k tomu nemělo docházet. Samozřejmě Vám ale pomůžeme i v ostatních případech, kdy jsme Vám webové řešení nedodávali my.

Samozřejmě. My Vám připravíme tzv. layout, všechno nastavíme a Vy si můžete upravovat prakticky všechno. Ale jen pokud chcete. Můžete to samozřejmě nechat na nás. Vymyslíme za Vás texty a web budeme průběžně aktualizovat a doplňovat podle Vašich požadavků a podkladů. Je to jen na domluvě.

Z naší strany žádné poplatky nečekejte. Projekt je zaplacen předem stanovenou částkou a případný servis stránek či aplikace (pokud se nedomluvíme jinak). Cena je jednorázová. V základní ceně máte od nás dárek v podobě domény a webhostingu na 1 rok zdarma (platí pro cz doménu). Jelikož se jedná o Internetovou službu, tak k jejímu provozu je potřeba webhosting a doména a ty se platí jednou ročně. Poplatek ale platíte poskytovateli (např. Actvite24, Forpsi, Wedos, apod.)

Podporu webu máte po celou dobu užívání zdarma. Podpora se týká základní funkčnosti, a bezpečnostních aktualizací. Pokud chcete web rozšířit o nové funkčnosti, změnit (výrazně) či předělat, tak cenu řešíme individuálně.

Do webových stránek implementujeme nejrozšířenější Google Analytics (zkráceně GA), který umožňuje vlastníkům webových stránek získávat statistická data o uživatelích svého webu. Díky této službě je možné sledovat aktuální i historickou návštěvnost, chování uživatelů a jejich vlastnosti; konverze, prodeje a další.

Po přihlášení do administrace webových stránek uvidíte návštěvnost hned na první straně. Druhou variantou je, že každý měsíc Vám přijdou souhrnné informace do Vašeho emailu.

Jako optimalizace pro vyhledávače nebo též optimalizace nalezitelnosti či zkráceně SEO, anglicky search engine optimization se označují metody, které mají za cíl, aby se určená internetová stránka zobrazovala na předních místech vyhledávačů. Získání přední pozice ve výsledcích vyhledávání (odkaz na stránku bude zobrazen mezi prvními) zvyšuje šanci získání četnějších a zároveň cílených návštěvníků. Některé techniky SEO se provádí přímo na dané stránce (on-pageově), některé mimo tuto stránku (off-pageově).

Pokud jsme Vám vytvářeli webové stránky, tak základní SEO optimalizace je již obsažena.